Семінари, конференції, фестивалі

Досвід було презентовано на обласному семінарі «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи «Навчаємо демократії», де  Акулова Ю. О. презентувала тему «Демократизація освітнього простору сучасної школи. Досвід участі у міжнародному проекті  «Класна школа» (січень 2017 рік); на регіональній (не) конференції міні-EdCamp Юльївка «Сузір’я педагогічної думки», де  Ткачук А.О. була спікером на вчительській сесії і презентувала тему «Демократизація освітнього простору сучасної школи. Досвід участі у міжнародному проекті  «Класна школа» (лютий 2017 рік); на засіданні науково-методичної ради відділу освіти Мелітопольської РДА ЗО (березень 2017 рік).


Обласний семінар
 «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи. «Навчаємо демократії». Проводив регіональний інформаційно-аналітичний центр «Освіта та громадянське суспільство» 

18 січня  2017 року 
Згідно програми  семінару розглядались наступні  питання:
1. Новий тип демократичного суспільства та нові форми освіти. Актуальність підготовки вчителів до демократичного громадянства.
2. Освіта для демократичного громадянства в загальноєвропейському контексті. Хартія Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини.
3. Ключові поняття ОДГ/ОПЛ. Суть ключових компетентностей.
4. Міжнародна  програма «Класна школа»: програма дій щодо розвитку демократичного середовища у школі та організації співпраці його учасників.
5.Демократичне врядування у навчальному закладі.
6.«Будуємо мости, а не стіни» (методика написання креативного листа ЛЮШЕ).

Юлія Акулова на даному семінарі розповіла про впровадження програми «Класна школа». В результаті участі у програмі ми маємо чітку програму дій щодо розвитку демократичного середовища у школі та організації співпраці його учасників. У рамках мережі «Класна школа в Україні» постійно відбуваються різноманітні події  – дебати, опитування, демонстрації, фестивалі в яких ми приймаємо активну участь.



Регіональна (не) конференція міні-EdCamp Юльївка "Сузір’я педагогічної думки".


17 лютого 2017 року 
Формат EdCamp – це унікальна національна платформа професійного зростання для вчительства України, яка проходе в новому дискусійному форматі та надає педагогам можливість за короткий час отримати максимум сучасної корисної інформації, а також сприятиме підвищенню престижності педагогічної професії та рівня мотивації до інноваційної вчительської діяльності.

Учасниками (не) конференції міні-EdCamp Юльївка "Сузіря педагогічної думки" від Вознесенської ЗШ I-III ступенів були присутні директор школи Биковський М.М., ЗДВР Левадна В.О., практичний психолог Ткачук А.О.

        Ткачук А.О. була надана можливість бути спікером на вчительській сесії. Виступ стосувався теми "Демократизація освітнього простору сучасної школи. Досвід участі у міжнародному проекті  "Класна школа" та отримала сертифікат спікера.






Регіональна (не) конференція міні-EdCamp Мелітополь 2017 "Бути громадянами - це...".


          21 березня директор школи Биковський М.М., ЗДВР Левадна В.О., практичний психолог  Ткачук А.О. брали участь в  (не) конференції мініEdCamp Мелітополь 2017 на тему "Бути громадянами - це..." яка проходила в НВК №16.
          Завдяки новому дискусійному формату (не) конференції, учасники самі обирали ті сесії, які їх цікавили. У педагогів з’явилося багато ідей для спільних проектів: саме в цьому й полягає так званий «ефект довгого хвоста» – продовження обговорення діяльності, генерування ідей уже після завершення даного заходу




«Всеукраїнський фестиваль молодіжних муніципальних проектів».

24-25 лютого 2017 року 

      Фестиваль проводився в рамках виконання другого етапу проекту «Залучення молоді до муніципального планування» випускників американських освітніх і наукових програм – переможців конкурсу інноваційної фундації «Alumni Engagement Innovation Fund» у номінації «Громадянська участь».
Учасниками фестивалю були представники молодіжних муніципальних проектних команд, громадських організацій, молодіжних рад, органів студентського та учнівського самоврядування, молоді аспіранти та викладачі із різних регіонів України.
      Представниками від Вознесенської ЗШ I-III ступенів була Лельотко Анастасія, учениця 7 класу та практичний психолог, керівник волонтерської групи «Прометей» Ткачук Алла Олександрівна.
На фестивалі від  Вознесенської ЗШ I-III ступенів був представлений проект в секції «Соціальна  робота з молоддю» під назвою «Виховання через волонтерство», який посів ІІІ місце, а учасники отримали грамоти та цінний подарунок.
Ми вважаємо, що проведення таких фестивалів необхідні для розширення кругозору, переймання досвіду роботи і осучаснення навчальних закладів освіти.



Засідання науково-методичної ради відділу освіти Мелітопольської РДА ЗО.

21 березня 2017 року 
      Під час засідання досвідом роботи щодо формування демократичного середовища навчального закладу та організацію співпраці його учасників розповіла Вікторія Левадна, заступник директора з навчально-виховної роботи Вознесенської ЗШ І-ІІІ ст.



Тренінг за програмо "Школа волонтера"
27-30 березня 2017 року у м. Запоріжжя на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради проводився тренінг за програмою «Школа волонтера» для координаторів волонтерської діяльності органів управління освітою та об’єднаних територіальних громад Запорізької області.
Представником від Мелітопольського району була практичний психолог Вознесенської ЗШ I-III ступенів  Ткачук Алла Олександрівна,  керівник волонтерської групи "Прометей".
На тренінгу учасники опрацювали загальні положення волонтерського руху, організованого в навчальному закладі, ознайомились із законами України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», "Про волонтерську діяльність", визначили сфери для волонтерування, розглянули аспекти управління діяльністю волонтерів. Протягом участі педагоги Запорізької області вдосконалювали навички групової взаємодії, плідно співпрацювали, між собою обмінювалися досвідом роботи.
Було дуже цікаво, оскільки отримали багато нової інформації, з'явилось багато ідей, спрямованих на волонтерську діяльність        .
Тренінг проходив у доброзичливій атмосфері та подарував усім присутнім гарний настрій та багато позитивних емоцій.






Комментариев нет:

Отправить комментарий